Adaptační kurz

Informace k adaptačnímu kurzu 6. tříd

Adaptační kurz 2021

Průvodní dopis ke stažení (pdf)

Návratka ke stažení (docx)

Potvrzení dětského lékaře o zdravotní způsobilosti dítěte - vzor ke stažení (pdf)

Bližší informace pro účastníky kurzu

Vážení rodiče,

Vaše dítě přechází od září 2021 na druhý stupeň základní školy, kde na něj čeká řada změn. Především přijde nový třídní učitel, přibydou noví spolužáci z Hodic, Růžené a Kostelce. Při hodinách se bude setkávat s celou řadou pedagogů a zvýší se i potřeba samostatného plnění úkolů a rozhodování. Máme zájem se s Vaším dítětem dobře poznat hned na začátku šesté třídy a tím mu usnadnit první kroky v nové etapě života. Z tohoto důvodů připravujeme již spoustu let pro žáky 6. ročníku nevšední akci v přírodě, která probíhá v autokempu Velkopařezitý v Řásné. Jde o týden plný her, zábavy, zážitků, soutěží, a hlavně komunikativních a poznávacích technik, které pro děti připravují zkušení pedagogové a třídní učitelé.

Za normální situace bychom tyto informace předali rodičům na schůzce ve třetím čtvrtletí, vzhledem k okolnostem se k Vám dostávají až nyní. Věříme, že akce proběhne, ale musíme počítat i s tím, že se situace může vyvíjet nepříznivě a akce tohoto typu mohou být opět zakázané či mohou být nastavena taková hygienická pravidla, která nejsme schopni zajistit.

Základní informace k adaptačnímu kurzu 2021:

Místo konání: autokemp Řásná

Datum konání: 6. – 10. 9. 2021

Ubytování: chatky nebo pokoje (součástí vybavení je sociální zařízení, topení a lůžkoviny)

Strava: plná penze + odpolední svačinka + pitný režim

cena: 1950 Kč

Žádáme Vás, abyste do 11. 6. závazně potvrdili účast nebo oznámili neúčast Vašeho dítěte na adaptačním kursu prostřednictvím návratky.

Příslušnou finanční částku přepošlete na účet školy (210 144 20 93/2010):

• záloha: 1000 Kč do 9. 7. 2021
  • doplatek: 950 Kč do 31. 8. 2021
  • částku můžete uhradit najednou do 9. 7. 2021

Do zprávy pro příjemce uveďte jméno a příjmení žáka, nezapomeňte uvést VS.

Podrobnější informace (seznam potřebných věcí + tiskopis pro potvrzení lékaře) zašleme na konci června.

Těsně před konáním akce bude dítě odevzdávat také čestné prohlášení o bezinfekčnosti a dále upřesníme, zda budou nutné PCR testy či budou stačit testy antigenní.

Děkujeme za spolupráci a věříme, že tímto kurzem dokážeme Vašemu dítěti zajistit bezproblémový přechod na druhý stupeň základní školy.

PaedDr. Václav Trnka