Adaptační kurz

Informace k adaptačnímu kurzu 6. tříd

Adaptační kurz 2020

Průvodní dopis ke stažení (pdf)

Bližší informace pro účastníky kurzu

Vážení rodiče,

Vaše dítě přechází od září 2020 na druhý stupeň základní školy, kde na něj čeká řada změn. Především přijde nový třídní učitel, přibydou noví spolužáci z Hodic, Růžené a Kostelce. Při hodinách se bude setkávat s celou řadou pedagogů a zvýší se i potřeba samostatného plnění úkolů a rozhodování. Máme zájem se s Vaším dítětem dobře poznat hned na začátku šesté třídy a tím mu usnadnit první kroky v nové etapě života. Z tohoto důvodů připravujeme již spoustu let pro žáky 6. ročníku nevšední akci v přírodě, která probíhá v autokempu Velkopařezitý v Řásné. Jde o týden plný her, zábavy, zážitků, soutěží a hlavně komunikativních a poznávacích technik, které pro děti připravují zkušení pedagogové a třídní učitelé.

Za normální situace bychom tyto informace předali rodičům na schůzce ve třetím čtvrtletí, vzhledem k okolnostem se k Vám dostávají až nyní a touto formou. Věříme, že akce proběhne,  ale musíme počítat i s tím, že se situace může vyvíjet nepříznivě a akce tohoto typu mohou být opět zakázané či mohou být nastavena taková hygienická pravidla, která nejsme schopni zajistit.

Základní informace k adaptačnímu kurzu 2020:

Místo konání: autokemp Řásná

Datum konání: 7. – 11. 9. 2020

Ubytování: chatky nebo pokoje (součástí vybavení je sociální zařízení, topení a lůžkoviny)

Strava: plná penze + odpolední svačinka + pitný režim

cena: 1850 Kč

Příslušnou finanční částku přepošlete na účet školy (28037681/0100) až na počátku září. Do zprávy pro příjemce uveďte jméno a příjmení žáka.

Žádáme Vás, abyste do 12. 6. závazně potvrdili účast nebo oznámili neúčast Vašeho dítěte (použijte návratku) na adaptačním kursu prostřednictvím e-mailu na adresu vedoucí kurzu Mgr. Radany Kadlecové (kadlecova@zs-trest.cz)

Podrobnější informace (seznam potřebných věcí + tiskopis pro potvrzení lékaře) zašleme na konci června. Těsně před konáním akce bude dítě odevzdávat také čestné prohlášení o bezinfekčnosti.

Děkujeme za spolupráci a věříme, že tímto kurzem dokážeme Vašemu dítěti zajistit bezproblémový přechod na druhý stupeň základní školy.

PaedDr. Václav Trnka